Jak grać legalnie u bukmacherów? O tym musisz wiedzieć!

Nie wszystkie strony do obstawiania działają zgodnie z polskim prawem. Jak legalnie grać u bukmacherów? Niektóre porady mogą zaskakiwać, ale zapomnienie o nich może naprawdę słono kosztować!

Jak grać legalnie u bukmacherów? O tym musisz wiedzieć!
Jak grać legalnie u bukmacherów? O tym musisz wiedzieć!

Polskie prawo bukmacherskie

Mniej więcej do roku 2017 w Polsce granie u bukmachera zagranicznego nie było niczym, co wzbudzałoby jakiekolwiek zdziwienie. Mimo że mieliśmy w kraju kilka legalnie działających portali, nie ma co ukrywać, iż nie były one zbyt częstym wyborem aktywnych typerów. Tego samego nie można powiedzieć o Bet365, Bwin czy Unibet, które do dzisiaj działają, jednak nie są już dostępne dla polskich klientów.

Wszystko wywróciło do góry nowymi nowe prawo bukmacherskie. Zmieniła je tak zwana ustawa hazardowa 2017, która uregulowała kwestię obstawiania sportu w internecie. W ten sposób Polska zniknęła z mapy krajów, gdzie oferują swoje usługi najbardziej znane marki z zagranicy. Typerzy z kolei rozpoczęli zupełnie nowy rozdział w swoim życiu. Trwa on do dzisiaj i raczej prędko się nie zakończy.

bonus bez depozytu sts kod promocyjny
Darmowy bonus bez depozytu w STS – Kod promocyjny: BETONLINE

Gdzie można w Polsce obstawiać mecze, a gdzie nie wolno tego robić?

Chociaż już sporo czasu minęło od najbardziej rewolucyjnych zmian, do świata bukmacherki cały czas dołączają nowe osoby, które nie wiedzą, gdzie można legalnie obstawiać mecze. Temat jest cały czas poruszany w mediach branżowych, a mimo to wydaje się być nadal tak samo aktualny jak jeszcze ładnych kilkadziesiąt miesięcy temu.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że nie ma tutaj mowy o czymś skomplikowanym. W zasadzie wszystko da się wyjaśnić w kilku zdaniach. Przede wszystkim warto mieć na uwadze, że lista legalnych bukmacherów ciągle się zmienia i informacje sprzed roku czy dwóch zna pewno nie są już aktualne, a bazowanie na nich to istne szaleństwo! Nie dajmy się też zwieść różnego rodzaju interpretacjom prawa. Mimo że niektóre są korzystne dla graczy grających za granicą, raczej nie ma co liczyć na to, iż powoływanie się na nie cokolwiek zmieni, gdy będziemy mieli otrzymać karę.

W Polsce legalni bukmacherzy to ci, którzy posiadają licencję Ministerstwa Finansów. Takich portali mamy coraz więcej, a każdy z nich musi posiadać domenę z końcówką „.pl”. To chyba najprostszy sposób na to, by sprawdzić, czy mamy do czynienia ze stroną poprawną pod względem prawnym. Zagmatwane adresy, końcówki inne poza polską czy wielojęzyczne wersje portalu – to wszystko powinno wzbudzać naszą podejrzliwość, a już na pewno na tego typu serwisach nie powinniśmy rejestrować konta!

STS - najbardziej znana legalna strona do obstawiania
STS – najbardziej znana legalna strona do obstawiania

Jak można legalnie grać u bukmachera internetowego? Prawo nie jest tak złe, jak się wydaje!

Mimo że bukmacherka wydaje się tematem dość pospolitym, niekoniecznie jest postrzegana pozytywnie. Wiele osób traktuje ją jako hazard na równi z ruletką czy automatami kasynowymi i właśnie dlatego powstaje bardzo wiele mitów na temat obstawiania meczów przez internet. Niestety, wiele z nich wprowadza w błąd i tworzy niepotrzebne zamieszanie.

Nietrudno spotkać się z opinią, że granie u bukmachera internetowego jest nielegalne, a dozwolone są tylko odwiedziny w punktach stacjonarnych. Naziemni operatorzy to coś w rodzaju tradycji, jednak ta pomału zaczyna odchodzić w zapomnienie – coraz mniej młodych osób woli udać się do punktu zamiast zagrać na swojego faworyta za pomocą smartfona bądź tabletu. To jak najbardziej zrozumiałe.

Prawdopodobnie przekonanie o nielegalności zakładów online wynika z tego, że jeszcze nie tak dawno tego typu granie oferowane było głównie przez strony zagraniczne. Polskich było niewiele i mało też oferowały. Na szczęście, to zaczyna zmierzać w dobrym kierunku, a coraz mniej osób zaczyna negatywnie postrzegać bukmacherkę i to, co jest z nią związane.

Jeżeli tylko gramy na stronie legalnego podmiotu, nic nam nie grozi. Możemy obstawiać dowolne kwoty, na wszystkie dostępne rozgrywki, a kiedy wygramy – bez problemu wypłacić środki na konto bankowe. Kto chociaż raz wygrał dużą sumę u zagranicznego bukmachera, na pewno bardzo długo drżał o to, by nie znaleźć się na celowniku odpowiednich służb.

Unibet nie jest już w Polsce dostępny legalnie!
Unibet nie jest już w Polsce dostępny legalnie!

Strony bukmacherskie z licencją Ministerstwa Finansów

Sprawdzanie adresu strony czy po prostu znalezienie na niej informacji o licencji to skuteczne sposoby na to, by nie popaść w konflikt z prawem. Oczywiście, możemy też zdecydować się na nieco bardziej bezpośrednią formę i odwiedzić oficjalny portal Ministerstwa Finansów. Na stronie resortu publikowane są na bieżąco informacje o tym, kto otrzymał nowe zezwolenia na prowadzenie bukmacherskiej działalności. Niestety, wiemy z praktyki, że nie zawsze łatwo jest takie dane znaleźć.

W momencie powstawania tego materiału lista legalnych stron bukmacherskich z licencją wyglądała następująco:

 • Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565.
 • Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485.
 • LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.
 • Milenium zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599.
 • Etoto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17.
 • Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016.
 • STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12.
 • Totalbet zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017.
 • Cherry Online Polska zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.
 • BEM Operations Liqmited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.
 • BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018.
 • Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017.
 • Typiko zezwolenie z dnia 28 listopada 2018 r. nr PS4.6831.30.2017.
 • Traf-Zakłady Wzajemne zezwolenie z dnia 30 listopada 2018 r. nr PS4.6831.3.2018.
 • BestBet24 z siedzibą w Warszawie przy ul. Solec 18 lok. U52 – zezwolenie Ministerstwa Finansów z dnia 21 maja 2019.
 • Polski Bukmacher Sp. z o.o. zezwolenie z dnia 3 stycznia 2019 r. nr PS4.6831.28.2017. 
 • Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019.

Tak już pisaliśmy, kwestia licencji jest dość zmienna i nie zawsze warto opierać się na danych zamieszczonych poza oficjalnymi kanałami. Dodajmy jednak, że rzadko zdarza się, by firma straciła zgodę lub jej nie przedłużyła, więc raczej nie ma co spodziewać się sytuacji, w której z dnia na dzień przestanie być legalny Betclic czy Betfan.

Lokale bukmacherskie nie są już tak popularne, jak kiedyś
Lokale bukmacherskie nie są już tak popularne, jak kiedyś

W Polsce zupełnie oddzielnie traktuje się bukmacherów stacjonarnych. Jeżeli konkretna marka chce oferować zakłady na sport, może zdecydować się albo na licencję internetowa, albo stacjonarną lub jedną i drugą. To wzbudza sporo kontrowersji, a jednocześnie jest dość problematyczne dla początkujących. Na szczęście, tylko w teorii są pewne nieścisłości. W praktyce jest tak, że nie ma firmy, która działałaby legalnie stacjonarnie, a jednocześnie oferowała swoje produkty przez internet.

Jakiego bukmachera internetowego najlepiej wybrać?

Bez względu na to czy dopiero chcemy rozpocząć przygodę z obstawianiem, czy może mamy już doświadczenie w graniu w tradycyjnych oddziałach, prędzej czy później staniecie przed dylematem: jakiego bukmachera internetowego wybrać. Który z nich jest najlepszy, na co zwracać uwagę przy rejestracji, jakie są najważniejsze cechy dobrej strony do obstawiania? Poniżej przedstawiamy porady, które warto mieć w głowie za każdym razem, gdy na naszej drodze pojawia się nowy portal bukmacherski.

 • Sprawdźmy, czy bukmacher jest legalny.
 • Poczytajmy opinie na jego temat.
 • Zwracajmy uwagę głównie na aspekty, które nas interesują, na przykład, czy mamy wysokie kursy na tenis, gdy właśnie tą dyscypliną zajmujemy się najcześciej.
 • Dobrze jest wiedzieć, jak wygląda wypłata wygranych na danej stronie. Czy niewielkie kwoty można otrzymać w kilka minut, czy nawet na 10, 20 złotych można czekać wiele godzin?
 • Zbadajmy, czy kursy bukmacherskie są na tyle wysokie, by można było nazwać je konkurencyjnymi. Nie zapominajmy też o promocjach podwyższających wygrane! Te potrafią naprawdę zmienić całe postrzeganie konkretnej strony.
 • Jeżeli bukmacher oferuje bonus powitalny bez depozytu, zobaczmy, na jakich jest warunkach i czy w ogóle jest sens się nim interesować.
 • Pamiętajmy, że niekoniecznie najlepsze premie na start są najatrakcyjniejsze. Często bonusy w kwocie 1000 złotych obrócimy znacznie szybciej, niż takie kilkakrotnie większe.
 • Nie bójmy się zmienić swojego dotychczasowego bukmachera, jeśli nam nie odpowiada.
 • Miejmy świadomość, że możemy mieć konto u kilku bukmacherów i nie jest to bardzo często praktykowane przez typerów!

Najpopularniejsze strony bukmacherskie w Polsce, czyli co najczęściej wybierają „obstawiacze”

Legalne zakłady eFortuna
Legalne zakłady eFortuna

Z dużym stażem w branży czy też niekoniecznie każdy typer ma swoją mniej lub bardziej ulubioną stronę. Trudno dogodzić każdemu i przygotować ofertę idealną dla wszystkich, ale nie można ignorować faktu, że nadal mamy wiele stron, które znacznie wyprzedają konkurencję pod względem popularności. I trzeba być bardzo naiwnym, by uważać, że nie ma to żadnego znaczenia.

Podajemy wam zestawienie portali, które są najchętniej wybierane przez graczy z całego kraju. Reszta zależy już od was – możecie albo zdecydować się na jeden lub kilka z nich, albo pójść własną drogą.

 • www.STS.pl – oferuje bardzo wiele zakładów na sport, a oprócz tego także na gonitwy zwierząt. Znajdziemy u tego bukmachera legalnego pokera i Wirtualne Sporty. Dla nowych graczy przygotowany został przez STS bonus bez depozytu w wysokości 29 PLN. Kod promocyjny do rejestracji to „BETONLINE„, a na start do zdobycia jest jeszcze do 1200 PLN przy wpłacie i 20 PLN do wykorzystania w Betgames.
 • www.Betfan.pl – jedyny w Polsce bukmacher bez podatku, u którego przez cały rok zdobywamy wygrane większe aż o 14 procent. Nowi klienci z kodem BETONLINE dostają u niego do 3000 PLN + 100 PLN jako zakład bez ryzyka. Betfan charakteryzuje się dużą ilością zakładów specjalnych i akcją promocyjną Radar 365 z bonusami na każdy dzień tygodnia!
 • www.eFortuna.pl – pierwszy legalny bukmacher internetowy w Polsce. Jeżeli nie mamy u niego konta, możemy założyć je z kodem promocyjnym „BETONLINE. Na dobry początek do odebrania jest do 20 PLN za rejestrację, do 1000 PLN przy wpłacie numer jeden oraz zakład bez ryzyka o wartości 1000 PLN.
 • www.Betclic.pl – bardzo znany bukmacher zagraniczny, któremu udało się uzyskać polską licencję. Gramy u niego w stu procentach legalnie, a założenie konta to banalnie prosta sprawa. Kod bonusowy brzmi „KOD550” i aktywuje on cashback do 550 złotych za ewentualną przegraną w pierwszym kuponie typerskim zagranym w aplikacji lub na stronie internetowej.

Jak postawić pierwszy kupon w STS w internecie? ZOBACZ VIDEO:

Sprawa licencji bukmacherskich nadal jest otwarta. Na łamach naszego serwisu informujemy o wszystkich nowych podmiotach na polskim rynku i recenzujemy je tak szybko i rzetelnie, jak tylko jest to możliwe. Czytajcie nasze materiały na bieżąco, by nie przegapić tego, co dzieje się w typerskim świecie!


Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów 1640 PLN w bonusach (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN cashback (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
500 PLN bez obrotu (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Back to top button