Rynek legalnych bukmacherów po wprowadzeniu ustawy hazardowej

Pierwsza wersja ustawy hazardowej weszła w życie w 2009 roku. Duża liczba niespójności oraz luk sprawiła, że w pierwszych latach było to tzw. martwe prawo, które faktycznie nie oddziaływano na rynek bukmacherów. Dopiero kolejne nowelizacje ukształtowany to, w jaki sposób prezentuje się dzisiaj rynek legalnych bukmacherów. Sprawdźmy, co zmieniło się w Polsce w branży bukmacherskiej po wprowadzeniu ustawy hazardowej. 

Polski rynek tylko dla rodzimych spółek z licencją

Usługi bukmacherskie mogą być dzisiaj świadczone przez polskie spółki spełniające określone wymagania. Firma musi posiadać dostatecznie duży kapitał początkowy, a także dopełnić szeregu formalności potrzebnych do otrzymania licencji. Licencje są wydawane przez Ministerstwo Finansów. Możemy wyróżnić dwa rodzaje licencji: jedna uprawnia do świadczenia usług w punktach naziemnych, a druga daje zielone światło do otworzenia internetowego serwisu bukmacherskiego.

Zagraniczni bukmacherzy zgodnie twierdzą, że ustawa hazardowa narusza europejskie prawo. W 2017 roku wprowadzono Rejestr Stron Blokowanych, który ma uniemożliwić osobom z Polski wchodzenie na strony zagranicznych serwisów. Wciąż trafimy jednak na zagranicznych bukmacherów, którzy uparcie omijają rejestr. Jak można ich odróżnić od legalnych, polskich bukmacherów? W Polsce, tylko licencjonowany bukmacher może zarejestrować serwis na polskiej domenie z rozszerzeniem „pl”. 

Podatki w świecie zakładów bukmacherskich

Ustawa hazardowa wprowadziła na rynek bukmacherski dodatkowy podatek. Jest nim 12-procentowy podatek od stawki każdego zawartego zakładu. Innymi słowy, za każdym razem gdy stawiamy kupon w legalnym serwisie bukmacherskim, stawka całkowita jest uszczuplona o 12% podatku. Ponadto, wciąż funkcjonuje podatek od wygranych. Na dzień dzisiejszy, gracze muszą liczyć się z uszczupleniem wygranej o 10%, jeśli dochód na kuponie przekracza kwotę 2280 złotych. Wszelkie rozliczenia z fiskusem leżą po stronie bukmachera. 

Zasady związane z odpowiedzialną grą

Pierwotnym celem ustawy hazardowej było zmniejszenie problemu dużej liczby osób uzależnionych od hazardu. Wprowadzone zostały przepisy związane z odpowiedzialną grą. Zgodnie z tymi zasadami, gracze muszą być informowani o ryzyko uzależnienia i mieć dostęp do kwestionariusza, który pozwala sprawdzić, czy jest się uzależnionym. Reklamy legalnych bukmacherów nie mogą się już powoływać na bogactwo, sukces zawodowy czy atrakcyjność fizyczną. Bukmacherzy mogą jedynie ukazywać swoje usługi jako formę rozrywki i źródło dodatkowych emocji.

Gdzie szukać informacji na temat legalnych bukmacherów

Jeśli interesuje Cię legalne obstawianie zakładów bukmacherskich w Polsce, koniecznie sprawdź, które firmy w dniu dzisiejszym mogą zaoferować bezpieczne i sprawdzone usługi. W serwisie Zapytajbukmachera.pl dostępna jest aktualna lista legalnych bukmacherów internetowych. Znajdziemy tu również obszerne recenzje poszczególnych serwisów, opinie i recenzje ze strony innych graczy, a nawet kody promocyjne adresowane do osób, które planują zarejestrować konto w jednym z legalnych serwisów bukmacherskich. 

5 / 5. Ocen: 1

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów 1640 PLN w bonusach (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN cashback (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
500 PLN bez obrotu (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Back to top button