Maksymalizuj potencjał VR! Przegląd gry Half-Life: Alyx

Wirtualną rzeczywistość można nazwać rewolucją, jaka nie miała precedensu w historii technologii komputerowych. Gracze oczekują jednak coraz większych wrażeń. Gry takie jak Half-Life: Alyx Umożliwiają nam maksymalne wykorzystanie VR. Programiści zadbali o to, aby potencjał alternatywnej rzeczywistości został maksymalnie wykorzystany. Ta gra została właśnie stworzona z myślą o goglach VR. Doznania są maksymalne, a my mamy wrażenie, że nasza percepcja nie zdoła wytrzymać natłoku wrażeń. Nie jest to rozrywka tak pospolita, jak ruletka amerykańska w Total Casino, robienie zakładów, czy też może jakaś tradycyjna gra przygodowa. To całkiem inna przestrzeń stanowiąca połączenie przygody, relaksu, a także akcja wymagająca skupienia. Miłośnicy będą z tej gry zadowoleni, bo fabuła nawiązuje do wydarzeń z poprzednich edycji. Oczywiście osoby, które pierwszy raz spotykają się z tym tytułem, także od razu interesują się historią. W postać głównej bohaterki wcielamy się w kilka minut, a z gry po prostu nie chce się wychodzić.

Niezwykle ciekawa fabuła

Ten tytuł to już klasyka, jeśli chodzi o strzelanki pierwszoosobowe. Wiele jest na rynku tytułów z gatunku FPS, ale Half-Life: Alyx wyróżnia się wyjątkowo. Twórcy gry, czyli Valve Software Stworzyli produkt, który od początku do końca był dedykowany dla technologii wirtualnej rzeczywistości. Historia gry rozgrywa się pomiędzy pierwszą a drugą częścią cyklu. Główną postacią w grze jest Alyx Vance. To bohaterka, które razem ze swoim ojcem stara się znaleźć słabe punkty potężnej grupy kosmitów – Kombinatu. Ten ostatni to okupant ziemian, którego staramy się wyeliminować.

Poruszanie się w grze

W grze szybko możemy się odnaleźć i właściwie nie chcemy się od niej odrywać. Gogle VR przenoszą nas do fascynującego świata. Naszym zadaniem jest więc stopniowe odkrywanie konkretnych sfer rzeczywistości i walka z przeciwnikami. Dodatkowo musimy rozwiązywać łamigłówki, co wymaga od nas wejścia w interakcję z różnymi elementami, które nas otaczają. Krok po kroku poznajemy ciekawą historię, wcielając się w postać. To obecnie jedna z niewielu gier, która została przez producentów, jak wspomnieliśmy specjalnie przygotowana pod kątem technologii VR. Po założeniu gogli, poruszając naszą głową, kierujemy kamerą, czyli obserwujemy świat tak jak w rzeczywistości. Jeśli chodzi o użycie przedmiotów, to możemy to zrobić, wykorzystując kontrolery trzymane w dłoniach.

Użycie dłoni i ciała

Warto też sprawdzić, jakie gogle posiadamy, ponieważ niektóre z nich mogą obsługiwać również śledzenie palców. To z kolei oznacza, że ruchy naszych dłoni będą dawały jeszcze większą wiarygodność w wirtualnym świecie. Podczas rozgrywki możemy wejść w interakcję niemal całościowo fizycznie z otoczeniem. Uczestnicząc w strzelaninach, wykorzystujemy:

  • trzymane kontrolery
  • całe ciało

Można się wychylić zza rogu, ale też unikać przedmiotów lub pocisków, gdy ktoś do nas strzela. Dodatkowym obowiązkiem gracza, co czyni grę jeszcze bardziej rzeczywistą, jest konieczność ręcznego przeładowania trzymanej broni. Czasami, aby to uczynić, wcześniej musimy zebrać leżący pociski. Poza tym możemy modyfikować elementy otoczenia poprzez rozbudowane narzędzia. Efektami pracy możemy też podzielić się z innymi użytkownikami Platformy Steam.

Atrybuty techniczne gry

Nie bez znaczenia przy wyborze tego tytułu jest trójwymiarowa oprawa graficzna. Half-Life: Alyx oferuje nam niezwykle wysoki poziom grafiki, jeżeli będziemy porównywali te parametry do innych gier, które wykorzystują gogle do wirtualnej rzeczywistości. Akcja gry bezpośrednio nawiązuje do kultowej serii, więc zwolennicy będą zadowoleni tą produkcją. W grę możemy grać wykorzystujący wszystkie te hełmy, które są kompatybilne z platformą Steam, czyli:

  • Valve Index,
  • Oculus Rift,
  • HTC Vive,
  • Windows Mixed Reality,
  • Oculus Quest.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów 1640 PLN w bonusach (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN cashback (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
500 PLN bez obrotu (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Back to top button