Jak sprawdzić czy bukmacher jest legalny?

Mimo że na świecie funkcjonuje wiele firm bukmacherskich, w Polsce tylko niektóre z nich pozwalają na grę zgodnie obowiązującymi nas przepisami. Jest prosty sposób na to, by sprawdzić czy bukmacher jest legalny. Za chwilę również i wy się go nauczycie! 

Jak sprawdzić czy bukmacher jest legalny?
Jak sprawdzić czy bukmacher jest legalny?

Legalni bukmacherzy w Polsce

W internecie coraz więcej w stosunku do firm bukmacherskich używa się określeń „legalny” bądź „nielegalny”. Wszystko przez ustawę hazardową z roku 2017, która zrewolucjonizowała branżę i sprawiła, że wiele zagranicznych podmiotów wycofało się z polskiego rynku (tak uczynił, między innymi, Bet365).Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to nie najlepsza wiadomość, ale jest wręcz przeciwnie. Teraz w kraju mogą działać tylko te firmy, które odprowadzają odpowiednie podatki. Obstawiając mecze mamy zatem swoją cegiełkę w budowaniu państwa, a do tego nie musimy zakładać internetowych kont zagranicznych, by unikać kontroli skarbowych.

Aby zostać legalnym bukmacherem w naszym kraju, wymagana jest specjalna licencja, którą przyznaje Ministerstwo Finansów. Zgodę tego organu otrzymuje się poprzez spełnienie listy punktów i wpłacenie odpowiedniej kwoty na rzecz państwa. Coraz więcej firm decyduje się przebrnąć przez ten proces, jednak nadal jest sporo takich, które robią wszystko, by go unikać.

Czy bukmacherka jest zgodna z prawem?

Nielegalny bukmacher Expekt
Nielegalny bukmacher Expekt

Obstawianie meczów czy to przez internet, czy w punktach stacjonarnych jest dozwolona w Polsce, ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy decydujemy się na to w licencjonowanych miejscach. Nie każdy jest tego świadomy, a w sieci nawet nietrudno natrafić na powielanie mitu, że bukmacherka jest u nas nielegalną rozrywką. Wyjaśnimy to sobie raz na zawsze – jeżeli puszczamy zakład w firmie z licencją, nic nie grozi nam od strony prawnej (Co grozi za grę u nielegalnych bukmacherów?).

Problem, niestety, mają początkujący gracze, którzy niekiedy nie są świadomi, gdzie mogą grać, a gdzie nie. Tym, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z typowaniem, sprawa wydaje się bardzo skomplikowana i niekiedy uważają, iż w ogóle nie warto się nią interesować. To błąd! Po pierwsze, jest kilka prostych metod, by upewnić się, czy gra się w legalnej firmie. Po drugie, nie uchroni nas przed karą tłumaczenie, iż nie byliśmy świadomi nielegalności swoich poczynań!

Lista firm bukmacherskich 2018

Trudno by było sprawdzać w internecie każdą firmę z osobna, bo zajmowałoby to bardzo wiele czasu. Najszybszym sposobem na sprawdzenie legalności konkretnego bukmachera jest Lista Nielegalnych Bukmacherów. Znajdziecie w niej nawet te najbardziej egzotyczne nazwy, które już na pierwszy rzut oka wydają się mało polskie. Jeżeli chcecie się upewnić, czy rzeczywiście dany podmiot legalnie oferuje swoje usługi dla polskich obywateli, po prostu sprawdźcie czy nie widnieje na liście podanej chwilę wcześniej.

Ministerstwo Finansów udostępnia informacje, jacy bukmacherzy są legalni
Ministerstwo Finansów udostępnia informacje, jacy bukmacherzy są legalni

Jak sprawdzić czy bukmacher jest legalny?

Zdajemy sobie sprawę, że lustrowanie wszelkiego rodzaju list nie zawsze jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Właśnie dlatego chcemy przedstawić wam też alternatywne, ale równie skuteczne, sposoby na sprawdzanie tego, czy bukmacher jest legalny w Polsce, czy też nie!

Przede wszystkim, sprawdźcie jaki jest adres internetowy strony, która pozwala na obstawianie meczów. Jeżeli nie jest to najwyższa polska domena, a więc „.pl”, macie już sto procent pewności, iż macie do czynienia z marką nieposiadającą licencji Ministerstwa Finansów. Dlaczego? Zgodnie z obowiązującymi przepisami, na legalne firmy bukmacherskie nakładany jest obowiązek posiadania witryny z końcówką „.pl” i nie ma żadnego wyjątku od tej reguły!

Przykłady legalnych bukmacherów:

Bukmacher na każdym kroku podkreśla, iż działa zgodnie z prawem Unii Europejskiej oraz podlega rządowi Gibraltaru bądź innych rajów podatkowych? Cóż, w takim przypadku również możecie być pewni, że trafiliście pod zły adres. To samo tyczy się podmiotów bez polskich siedzib lub z pracownikami Biura Obsługi Klienta, którzy nie posługują się językiem polskim.

Jeżeli firma bukmacherska jest w Polsce legalna, musi działać w Polsce, a więc mieć w niej swój oddział, a poza tym nieakceptowane jest, by nie była dostępna w naszym rodzimym języku, co tyczy się zarówno samego interfejsu portalu, jak i działu pomocy graczom.

Legalny bukmacher Totolotek
Legalny bukmacher Totolotek

Czy licencja bukmacherska może się skończyć? 

Bardzo dobre pytanie! To, że dany bukmacher widnieje na liście legalnych w jednym roku, nie oznacza, że musi tam znajdować się w kolejnym. Licencje wystawiane są na okres sześciu lat. Po tym czasie podmiot musi ją odnowić bądź zrezygnować z prowadzenia działalności. Oczywiście, takie rzeczy zdarzają się raczej czysto w teorii. Zazwyczaj najlepsi bukmacherzy załatwiają wszelkie formalności znacznie wcześniej, niż na kilka dni przed wygaśnięciem koncesji. Na pewno nie ma też ryzyka, by ktoś nadal oferował swoje usługi i nie powiadomił klientów, iż robi to zupełnie nielegalnie!


Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.  Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów 1640 PLN w bonusach (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN cashback (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
500 PLN bez obrotu (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Back to top button