Co grozi za grę u nielegalnych bukmacherów?

Pragniemy poinformować, że 1 kwietnia tego roku weszła w życie kolejna (całkiem nowa) ustawa hazardowa, utworzona przez rząd prawa i sprawiedliwości. Jej głównym zadaniem jest blokowanie przez dostawców internetu nielegalnych serwisów hazardowych, jak również płatności na ich rzecz na terenie naszego kraju. W tej ustawie możemy również dowiedzieć się o nowych karach pieniężnych dla uczestników, którzy grają u nielegalnych bukmacherów. Grzywny wynoszą około 120 stawek dziennych i w przeliczeniu są to kwoty od 185-37 000zł.

ustawa hazardowa w polsce
Nielegalne firmy bukmacherskie

Po 1 kwietnia 2017 z naszego rynku zaczęli uciekać wszystkie największe firmy zagraniczne min. bet365. Po wejściu na stronę bukmachera zobaczymy taką informację:

„Ważne informacje dotyczące zamknięcia strony. Nasze usługi lokalizacyjne wykryły, że znajdujesz się w Polsce. Ze względu na ostatnie zmiany prawne w Twoim kraju, bet365 nie oferuje już swoich usług w Polsce. Przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli ponownie oferować nasze usługi. Po więcej informacji, prosimy o kontakt z nami pod numerem +44 1782 684757 lub drogą emailową na support-pol@customerservices365.com”

Co grozi firmom bez licencji, które w dalszym ciągu będą działać w naszym kraju?

Ustawa przewiduje, że podmiot urządzający zakłady sportowe bez zezwolenia będzie podlegał karze w wysokości ok. 1,9 mln zł. Duża suma, która przestraszy nawet największych na rynku, dlatego polskie legalne firmy bukmacherskie już zacierają ręce, ponieważ wiedzą, że w niedalekiej przyszłości liczba ich użytkowników znacznie wzrośnie.

Co natomiast grozi zwykłemu „Kowalskiemu”, który będzie korzystał z usług nielegalnych firm świadczących usługi bukmacherskie?

Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego (K.k.s.) – kto na terytorium RP uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych. Jest to przestępstwo skarbowe. Pamiętajmy, że w sieci nie jesteśmy anonimowi i jeżeli myślisz, że uchronisz się przed karą to jesteś w błędzie. Policja bardzo szybko potrafi zlokalizować użytkownika, który narusza prawo hazardowe.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Karze pieniężnej będzie podlegał każdy kto:

  1. urządza gry hazardowe bez koncesji, bez zezwolenia lub bez dokonania wymaganego zgłoszenia,
  2. urządza gry hazardowe na podstawie udzielonej koncesji, udzielonego zezwolenia lub dokonanego zgłoszenia, który narusza warunki zatwierdzonego regulaminu, udzielonej koncesji, udzielonego zezwolenia lub dokonanego zgłoszenia lub prowadzi gry na automatach do gier, urządzeniu losującym lub urządzeniach do gier bez wymaganej rejestracji automatu do gier, urządzenia losującego lub urządzenia do gry,
  3. jest posiadaczem lokalu, w którym znajdują się niezarejestrowane automaty do gier i w którym prowadzona jest działalność gastronomiczna, handlowa lub usługowa,
  4. jest właścicielem lokalu, w którym znajdują się niezarejestrowane automaty do gier i w którym prowadzona jest działalność gastronomiczna, handlowa lub usługowa, o ile lokal nie jest przedmiotem posiadania zależnego,
  5. dostarcza usług płatniczych i jednocześnie nie przestrzega zakazu, o którym mowa w art. 15g,
  6. uczestniczy w grach hazardowych urządzanych bez koncesji, bez zezwolenia lub bez zgłoszenia,
  7. jest przedsiębiorcą telekomunikacyjnym, który nie wypełnił obowiązków wynikających z art. 15f ust. 5,
  8. urządza grę hazardową, której urządzanie stanowi monopol państwa.
bonus bez depozytu sts kod promocyjny
Darmowy bonus bez depozytu w STS – Kod promocyjny: BETONLINE

Jeżeli nie chcesz ryzykować przykrymi konsekwencjami prawnymi to jak najszybciej zakończ korzystanie z usług nielegalnych firm i przenieś się do rzetelnych i sprawdzonych Polskich spółek, które posiadają odpowiednie licencje ministerstwa finansów. Pełną listę legalnych bukmacherów w Polsce znajdziesz w naszym aktualnym rankingu bukmacherów, który aktualizujemy każdego miesiąca.

Znajdziesz tam najlepsze zakłady bukmacherskie w naszym kraju, które posiadają bardzo dobrą ofertę (nawet lepszą niż u zagranicznych nielegalnych konkurentów), polską obsługę klienta i najlepsze bonusy jakich nie dostaniesz nigdzie indziej. Pamiętaj, ze legalni bukmacherzy w Polsce to lista ponad kilkunastu podmiotów, w tym roku dojdzie kolejnych kilku, warto wspierać rodzimy bukmacherów płacących podatki w Polsce. Legalni bukmacherzy to sprawdzone firmy to pewna wygrana i brak oszustwa. Zaufaj najlepszym Polskim firmom bukmacherskim i graj zgodnie z prawem.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

5 / 5. Ocen: 5

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów 1640 PLN w bonusach (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN cashback (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
500 PLN bez obrotu (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Back to top button