Typy na e-sport – przewodnik po obstawianiu sportów elektronicznych

Choć jeszcze kilkanaście lat temu sporty elektroniczne nie były uważane za „sport”, a bardziej za formę rozrywki, dziś stanowią pełnoprawne odgałęzienie tegoż sportu. Nikogo już nie dziwi, że powstają profesjonalne zespoły grające w gry, a ich stale rosnąca popularność doprowadziła je również do bukmacherów. Obstawianie e-sportów nie różni się znacząco od typowania klasycznych sportów – z tym, że trzeba się tu kierować zgoła innymi zasadami. Jakimi? Gdzie szukać sprawdzonych typów na e-sport? Te oraz wiele innych zagadnień poruszymy w tym poradniku.

Typy na e-sport - przewodnik po obstawianiu sportów elektronicznych
Typy na e-sport – przewodnik po obstawianiu sportów elektronicznych

Typowanie e-sportu – praktyczne porady

Rzeczą podstawową w typowaniu e-sportu jest zrozumienie, że choć biorący w nich udział gracze nie męczą się fizycznie, zmęczenie u nich występuje i jest jednym z ważniejszych czynników przy typowania. Trzeba też pojąć, że każda gra w ramach e-sportu rządzi się swoimi zasadami, których poznanie i opanowanie do perfekcji jest czymś, co jest absolutnie wymagane. Podchodząc do typowania zadbajmy więc, by:

  • wybrać jedną grę – nie sposób opanować wszystkich gier i śledzić na bieżąco losy w obrębie każdej z nich; zwłaszcza, że samo League of Legends posiada kilkadziesiąt wydarzeń, na które składają się ligi krajowe i turnieje międzynarodowe;
  • analizować drużyny – analiza powinna być tak kompleksowa, jak to tylko możliwe i brać pod uwagę nie tylko przyszłe, ale i przeszłe ich spotkania, formę zawodników oraz to, jak radzą sobie poddani presji;
  • brać pod uwagę kursy bukmacherskie – te mogą stanowić cenną podpowiedź (więcej o tym – poniżej);
  • obstawiać również na żywo – wszystkie gry są na bieżąco transmitowane w serwisach streamingowych, dzięki czemu obstawianie na żywo jest tutaj bardziej przystępne.
bonus bez depozytu sts kod promocyjny
Darmowy bonus bez depozytu w STS – Kod promocyjny: BETONLINE

Gdzie szukać typów na e-sport?

Jako że ciężko jest znaleźć telewizję, która w fachowy sposób analizowałaby spotkania w każdej możliwej grze, gdy interesują nas typy na esport. Bardzo często producenci gier tworzą własne portale skupiające się na ich zapleczu e-sportowym. Cenne może się okazać między innymi:

  • słuchanie komentatorów – spotkania e-sportowe komentują profesjonaliści, którzy często przedstawiają swoich faworytów; choć nie robią to pod kątem obstawiania, wniosek można wyciągnąć z tego taki sam, jak gdyby to robili;
  • patrzenie na kursy bukmacherskie – bukmacherzy przyznają niższe kursy drużynom, których wygrana jest pewniejsza – weźmy to pod uwagę w czasie naszego typowania, traktując to jako wskazówkę, nie jako podstawę typów (kursy ustawiają ludzie, a ci bywają omylni);
  • przeglądanie portali tematycznych – już teraz powstaje mnóstwo portali profesjonalnie podchodzących do tematyki e-sportowej.
E-sport zakłady bukmacherskie
E-sport zakłady bukmacherskie

Typy na e-sport – jakie gry obstawiać?

  • League of Legends – typując League of Legends należy skupić się przede wszystkim tylko na jednych rozgrywkach, a następnie przeanalizować obecną sytuację w ich obrębie; historia każe sądzić, że drużyny e-sportowe lubią utrzymywać formę – warto więc zwracać uwagę na ich występy w poprzednich edycjach wybranych rozgrywek;
  • Counter Strike – jeden z pionierów areny e-sportowej; przy jego typowaniu mamy dostęp do wielu sprawdzonych typów, głównie z portali tematycznych – tutaj również powinniśmy wybrać tylko jedne rozgrywki, by szybko dojść do wiedzy analitycznej umożliwiającej ich efektywne obstawianie;
  • Clash Royale – choć tutaj nie mamy tak dużego dostępu i zróżnicowania rozgrywek, jest to jedna z pierwszych gier mobilnych z zapleczem e-sportowym; co najważniejsze, daje nam możliwość poznania jej zasad „na własnej skórze” w zaledwie kilkadziesiąt minut – wystarczy zainstalować aplikację; to od tego warto rozpocząć proces typowania.

Bukmacherzy z najlepszą ofertą na e-sport

Wybierając bukmachera, u którego będziemy obstawiać e-sport warto zwrócić uwagę na to, jak dużą wagę do niego przykłada. Poniżej prezentujemy nasze propozycje firm, które najlepiej do tego podchodzą, nie tylko pod względem kursów i szerokiej oferty:

www.STS.pl – daje dostęp do większości najpopularniejszych gier komputerowych (ale i mobilnych, jak wspomniany już Clash Royale); co najważniejsze, wszystkie e-sporty zamieszcza w odpowiednim poddziale, nie mieszając ich z klasycznymi sportami; zapewnia to czytelność i pozwala nam szybko się odnaleźć. Firma promuje obstawianie e-sportu, zapewniając dostęp do wielu akcji promocyjnych, w tym również tych stałych.

www.eFortuna.pl – choć firma miesza ofertę e-sportową z tą standardową, pokrywa mnóstwo spotkań w elektronicznych sportach, dając też dostęp do rankingu najlepszych e-sportowych typerów, ale i programu lojalnościowego, który działa i w e-sportach. Zakłady są możliwe w obu formułach – zarówno tej na żywo, jak i przedmeczowej.

www.LvBET.pl – podobnie, jak wspomniany STS, oferuje dostęp do osobnej zakładki, oddzielającej e-sport od tradycyjnych i standardowych sportów. Jego oferta jest bardzo rozbudowana i obejmuje wiele tytułów niemożliwych do spotkania u konkurencji (w tym chociażby grę King of Glory) – te można obstawiać na żywo i przedmeczowo, korzystając z wielu opcji składania zakładów.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie MF nr. AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie MF nr. PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie MF nr. SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie MF nr. AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Forbet zezwolenie MF nr. PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie MF nr. SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. TotalBET zezwolenie MF nr. PS4.6831.15.2017. Cherry Online zezwolenie MF nr. PS4.6831.26.2017. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.  BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów 1640 PLN w bonusach (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN cashback (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
500 PLN bez obrotu (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Back to top button