3 niebezpieczeństwa związane z zakładami sportowymi

Zakłady sportowe to dla wielu osób hobby, a także dodatkowe źródło dochodu. Jednak warto pamiętać, że obstawianie to nie tylko określone korzyści. Takie zajęcie niesie za sobą również pewne ryzyko. Decydując się na typowanie wyników sportowych wydarzeń, warto zachować ostrożność. Dlaczego? Oto kilka istotnych powodów.

3 niebezpieczeństwa związane z zakładami sportowymi
3 niebezpieczeństwa związane z zakładami sportowymi

Możliwość uzależnienia

Choć początkowo obstawianie zakładów zwykle jest tylko rozrywką, to zdarza się, że po pewnym czasie staje się najważniejszą czynnością wykonywaną w ciągu dnia. Osoby uzależnione wciąż myślą o kursach, kuponach i potencjalnych stawkach, jakie może zaoferować im bukmacher za dane wydarzenie. Jak podkreślają eksperci, obecnie uzależnienie od hazardu jest już traktowane jako choroba cywilizacyjna, co może być powodem do niepokoju. Nierzadko ciągłe obstawianie jest problemem nie tylko dla osoby, która się tym zajmuje, ale i dla jego rodziny czy przyjaciół. Żeby typować wyniki, należy wpłacić depozyt, a uzależnienie powoduje, że tracimy kontrolę nad wydatkami. To wiąże się z rosnącymi długami, które im są większe, tym trudniej je spłacić.

Jak można rozpoznać uzależnienie od zakładów sportowych? To wymaga dogłębnego przeanalizowania własnego zachowania. Jeżeli spędzamy coraz więcej czasu w serwisach bukmacherskich lub punktach stacjonarnych, wpłacamy coraz większe depozyty i zaraz po przegranej chcemy się odegrać, powinniśmy to odczytać jako sygnał ostrzegawczy. Uzależnienie od hazardu jest bardzo niebezpieczne, ale jeśli zostanie zauważone odpowiednio wcześnie, można je skutecznie zwalczyć. Aby nie wpaść w tego typu nałóg, należy rozważnie obstawiać zakłady i każdą podejmowaną decyzję bardzo dobrze przemyśleć. Starajmy się nie robić niczego pod wpływem chwili i pamiętajmy, że każdy sport to w pewnym stopniu loteria, nigdy nie ma pewności, co stanie się podczas konkretnego wydarzenia.

Z uzależnieniem od obstawiania zakładów boryka się coraz więcej osób, wiek czy płeć nie mają w tej kwestii istotnego znaczenia. Wynika to m.in. z tego, że zakłady bukmacherskie są traktowane jako łatwe źródło dodatkowego zarobku. Oczywiście może się zdarzyć, że za sprawą prawidłowych typów wygramy pokaźną sumę, ale takie sytuacje nie zdarzają się codziennie. Pierwsze zwycięstwo niekiedy sprawia, że zaczynamy wierzyć w kolejne, a przegrane traktujemy głównie jako słuszną okazję do szybkiego postawienia następnego kuponu. Jeśli zauważymy, że zaczynamy tracić kontrolę nad swoim nowym hobby, warto jak najszybciej skorzystać z pomocy specjalisty, np. psychologa. Im poważniejsze staje się uzależnienie, tym bardziej zaawansowane są sposoby wychodzenia z nałogu, czasami konieczny jest nawet odwyk w specjalnym ośrodku.

Trafienie na nielegalnego bukmachera

W Polsce działa wielu legalnych bukmacherów, takich jak np. STS: https://www.sts.pl/. Jednak dla niektórych graczy to, czy operator ma stosowną licencję Ministerstwa Finansów RP, nie jest istotne, co uznaje się za bardzo duży błąd. Obstawianie zakładów u nielegalnego bukmachera wiąże się z łamaniem obowiązującego w Polsce prawa. Konsekwencje ponosi nie tylko on, ale i sami gracze, którzy muszą zwrócić wygraną za trafiony kupon, a dodatkowo zapłacić karę. Ponadto w przypadku bukmachera bez licencji nie możemy mieć pewności, że wygrana zostanie nam wypłacona, a wszystkie dane podane podczas rejestracji w serwisie są dobrze chronione. Legalne firmy dbają o to, aby wprowadzać nowe zabezpieczenia, za sprawą których informacje dotyczące graczy są bezpieczne, a osoby trzecie nie mają do nich dostępu. O tym, jak wybrać legalnego bukmachera, można przeczytać w serwisie https://wetten.com/pl/.

Ryzyko problemów finansowych

Choć bukmacherzy często przygotowują atrakcyjne bonusy dla graczy, również tych nowych, to obstawianie wyników sportowych rozgrywek staje się możliwe dopiero po wpłaceniu depozytu. Jeśli przelewamy tylko niewielkie kwoty i nie robimy tego za często, nie powinniśmy nadwyrężyć swojego budżetu. Jednak czasami zdarza się, że trafimy na pozornie bardzo ciekawą promocję, ale żeby z niej skorzystać, należy wpłacić duży depozyt. Im większe kwoty zaczniemy przelewać na swoje konto gracza, tym mniej będziemy przejmować się swoimi finansami. To duży błąd, gdyż może się to skończyć poważnymi problemami. Z tego powodu musimy rozważnie dysponować swoim budżetem. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest określenie kwoty, jaką np. miesięcznie możemy wydać na zakłady bukmacherskie. Wtedy zmniejsza się ryzyko, że na depozyt wydamy pieniądze przeznaczone na zapłatę rachunków czy zakupy spożywcze.

5 / 5. Ocen: 1

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów 1640 PLN w bonusach (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN cashback (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
500 PLN bez obrotu (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Back to top button