Zakłady i hazard. Jaka jest różnica?

Pomimo że oficjalnie przyjęło się, że zakłady bukmacherskie to jest hazard, wielu graczy się z tym nie zgodzi. Co zakłady bukmacherskie mają wspólnego z hazardem, a co je od niego różni? Czy są tak samo ryzykowne, jak inne gry hazardowe? Kasyna nie bez powodu wprowadziły gry demo, takie jak gry automaty w Betgames STS, by gracze na spokojnie poznali zasady, zanim zaryzykują swoje pieniądze.

hazard czy zakłady

Jak to więc jest z tymi zakładami i hazardem?

Co łączy zakłady bukmacherskie i hazard?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Losowość. Definicja hazardu mówi jasno: wszystkie gry, w których stawiamy pieniądze i nasza wygrana zależy od szczęścia, są grami hazardowymi.

I zakłady bukmacherskie właśnie takie są. Obstawiają, że Ronaldo strzeli 4 bramki w najbliższym meczu, tak naprawdę zgadujemy, czy będzie miał tak dobrą formę tego dnia, a zespół przeciwny pozwoli mi na taką akcję. Obstawiając, ile skoczy Kubacki, liczymy nie tylko na dobry dzień skoczka, ale także na doskonałe warunki atmosferyczne, które pozwolą mu uzyskać postawiony przez nas wynik.

Więc zakłady bukmacherskie, to nic innego, jak pewnego rodzaju nadzieja na odpowiednie przeczucie. I dużo, dużo szczęścia.

Ale czy na pewno?

Co zakłady bukmacherskie od hazardu różni?

Bo o ile obstawianie dokładnego wyniku meczu piłkarskiego czy dokładnego skoku skoczka narciarskiego jest loterią, nie każdy zakład taki jest.

Przykładowo, obstawiając tylko to, jaka drużyna wygra, możemy mieć dużą pewność, że mamy rację. Jeżeli mamy przeciwko sobie dwie drużyny, z których jedna z pierwszej lub drugiej ligi, a druga z trzeciej, możemy z dużym prawdopodobieństwem obstawić, kto w tym meczu zwycięży.

Nasze szanse jeszcze bardziej rosną, jeżeli na bieżąco śledzimy wszystkie doniesienia. Wiemy jaka drużyna ma wewnętrzne problemy, kto w ostatnim czasie gra lepiej, w jakiej drużynie zawodnik doznał kontuzji, jakie są planowane transfery itd.

Tak dokładna obserwacja środowiska pozwoli nam nawet wypatrzeć czarne konie rozgrywek. 

Jednak, jeżeli stawiamy tzn. zakłady akumulowane, gdzie wszystkie postawione przez nas zakłady muszą być zwycięskie, bo nawet jeden przegrany sprawia, że tracimy postawioną sumę – tu znów wracamy do sytuacji, gdy zakłady bukmacherskie zdecydowanie bardziej zbliżają się do hazardu, niż do gry obstawianej taktycznie.

Zakłady bukmacherskie są hazardem

Jednak, nawet jeżeli nasze zakłady zawsze są pojedyncze, mamy porządną wiedzę o sporcie i zawsze obstawiamy bezpiecznie – bukmacherka pozostaje hazardem z bardzo prostego powodu.

Sportem również rządzi szczęście. Nawet najlepsza na świecie drużyna, może niespodziewanie przegrać z drużyną bardzo słabą. I tak naprawdę za to sport kochamy, za jego zaskakujące momenty i nieoczekiwane zwroty akcji. Gdybyśmy byli 100% pewni, że nasza drużyna wygra, nie oglądalibyśmy każdego meczu na skraju krzesła z mocno bijącym sercem.

I właśnie ta ostatnia, mała nutka przewrotności sportu ustanawia zakłady bukmacherskie, jako grę hazardową. Można to trochę porównać do pokera. On też w dużej części opiera się na wiedzy i umiejętności, gracz na bieżąco decyduje, czy podnieść stawkę zakładu, czy nie. Widzi swoje karty i ocenia możliwości przeciwnika. Jednak przez to, że nie ma wpływu na to, jakie karty dostanie – poker pozostanie grą hazardową.

Zakłady bukmacherskie są w Polsce dużo popularniejsze od gier kasynowych, może właśnie dlatego, że sprawiają wrażenie bardzo pewnych i stabilnych. Pamiętajmy jednak, że sport jest zaskakujący.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów 1640 PLN w bonusach (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN cashback (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
500 PLN bez obrotu (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Back to top button