Najważniejsze wiadomości sportowe dla typera

Typerzy powinni zawsze wiedzieć, co dzieje się wokół nich. Jakie wiadomości sportowe są dla nich najważniejsze, na co powinni zwrócić szczególną uwagę, by przekładało się to na zyski osiągane u bukmachera?

Najważniejsze wiadomości sportowe dla typera
Najważniejsze wiadomości sportowe dla typera

Jak najlepiej obstawiać mecze?

Osoby zajmujące się obstawianiem wydarzeń sportowych cały czas szukają złotego środka na skuteczne typowanie meczów. Niektórzy wierzą, że rzeczywiście istnieje jedyna w swoim rodzaju metoda, która pozwala w każdym kuponie wychodzić na plus. Cóż, tak dobrze na pewno nie ma, ale istnieją sposoby na to, by maksymalizować szanse na zdobywanie pieniędzy przy jednoczesnym minimalizowaniu ryzyka przegrania środków.

Nie odpowiemy w tym materiale na pytanie, jak najlepiej obstawiać mecze, bo po prostu nie jest tot takie proste. Składa się na to bardzo wiele czynników, a jednym z nich jest bycie na bieżąco z tym, co dzieje się w piłce nożnej czy innej dyscyplinie, której typowaniem się zajmujemy.

sts kod promocyjny 2021
sts kod promocyjny 2021

Kto chce wygrywać u bukmachera w miarę regularnie, powinien liczyć się z tym, że nie zawsze trafione zakłady przychodzą z łatwością. Co więcej, potrzebne jest często wiele poświęconego czasu. Przede wszystkim na analizę, która nie sprowadza się jedynie do pojedynczej czynności.

Dlaczego typer powinien czytać newsy sportowe?

Bardzo ważne dla każdego typera powinny być newsy sportowe. Wynika to z faktu, że dają one największe pole do interpretacji tego, co aktualnie się dzieje w „światku” konkretnej dyscypliny. Jeżeli ktoś stawia głównie na piłkarskie rozgrywki jak Liga Mistrzów, Ekstraklasa i tym podobne, powinien wiedzieć, że bez bycia na bieżąco z wiadomościami może mieć kłopot ze stworzeniem dobrego kuponu z typami dnia.

Oczywiście, na pewno znajdą się tacy, którzy będą poddawać pod wątpliwość to, jakoby trzymanie ręki na pulsie miało jakieś znaczenie przy skutecznym typowaniu. Na to nie ma już jednak mocnych – każdy w bukmacherce działa według własnej strategii. Najważniejsze jest to, by mieć profity z granych przez siebie zakładów. A w jaki sposób się to robi, to już sprawa drugorzędna.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
ewinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN jako cashbackKod: BETONLINE

Jeżeli zdarza nam się czytać analizy bukmacherskie, jakie przygotowują najlepsi typerzy w Polsce, to bardzo często zauważymy, że nie tylko statystyki są tym, na co bacznie zwracają uwagę. Ważne jest dla nich także to, czy w konkretnym klubie nie ma w ostatnim czasie zamieszania z trenerem, nie doszło do konfliktu piłkarzy z kibicami i tak dalej. Tego typu „smaczków” nie dowiemy się z suchych faktów zamieszczanych na stronach statystycznych. Jest to coś, czego dowiedzieć się możemy jedynie w przypadku czytania newsów.

Co w wiadomościach sportowych powinno interesować obstawiających?

Można czytać dosłownie każdy tekst zamieszczany w konkretnym portalu, a i tak u bukmachera nie wychodzić na swoje. Dlaczego tak jest? Bo oprócz wiedzy ważna jest także umiejętność doboru zakładów. Nie każdy wie, jak w odpowiedni sposób wykorzystać to, że posada jakiegoś trenera wisi na włosku albo że kontuzjowany jest kluczowy zawodnik w drużynie gospodarzy.

Na co wiadomości sportowe powinny zwrócić naszą największą uwagę? Oto kilka przykładów:

  • Czytamy, że zawodnik X jest kontuzjowany i może nie wystąpić w najbliższym meczu ligowym. Wiemy, że to podstawowy obrońca zespołu, więc może to oznaczyć, iż rywalom uda się strzelić do siatki – można grać overy albo BTS;
  • Nieoficjalnie mówi się, że piłkarze mają dość trenera. Tutaj powinna zapalić się lampka ostrzegawcza – zwycięstwo ekipy z takim problemem jest mało prawdopodobne. Wydaje się, iż zawodnicy mogą zagrać „przeciwko” szkoleniowcowi;
  • Jest początek sezonu, a aktualny mistrz kraju w tygodniu będzie grał ważny mecz w europejskich pucharach? Wiele wskazuje na to, że jeden lub dwa spotkania ligowe sobie odpuści, by móc jak najlepiej zaprezentować się w Europie.
Najlepsze wiadomości o sporcie
Najlepsze wiadomości o sporcie

To doświadczenie typerskie ma wpływ na to, jak umiejętnie wykorzysta się konkretne przeczytane wiadomości. Nie jest powiedziane, że zawsze wszystko będzie toczyło się według scenariuszy takich, jak te przedstawione powyżej. Najważniejsze to grać według tego, co podpowiada nam umysł.

Wiadomości czy statystyki – co przy obstawianiu jest ważniejsze?

Czytając kilka zdań na temat przydatności wiadomości sportowych w zakładach bukmacherskich, można pokusić się o stwierdzenie, że newsy z piłki nożnej, koszykówki czy innych dyscyplin są istotniejsze nawet od samych statystyk. Czy rzeczywiście? To hipoteza dość odważna, ale chyba trudno jest zakładać, iż ma ona wiele wspólnego z rzeczywistością. Tak naprawdę na dobry wynik w obstawianiu przekłada się połączenie wielu elementów gry, a więc i czytanie wiadomości, i przeglądanie statystyk ma tutaj znaczenie.

Podobnie jak ranking bukmacherów nie dla wszystkich oddawać będzie to, gdzie rzeczywiście warto obstawiać, a gdzie niekoniecznie, tak samo nie dla każdego będzie przekonująca konkretna strategia gry. Mimo wszystko nie wydaje się niczym dziwnym to, że regularnie obstawiający mecze gracz wie, co w trawie piszczy i potrafi to w odpowiednim momencie wykorzystać na swoją korzyść.

Trudno jest generalizować, czy bardziej przydaje się bieżąca wiedza ze świata sportu, czy raczej liczby. W niektórych przypadkach nie da się wysnuć odpowiednich wniosków z samych liczb, a wtedy do akcji może wkroczyć coś innego. Zresztą, statystyki mogą jedynie zaszkodzić, jeśli nie przeczytamy o tym, iż klub X ma kłopoty finansowe. W takiej sytuacji mniej istotne może być to, że w historii zawsze wygrywał u siebie z konkretnym rywalem. I tutaj widzimy wyraźną przewagę czytania newsów nad ślepą wiarą w liczby.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie MF nr. AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie MF nr. PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie MF nr. SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie MF nr. AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Forbet zezwolenie MF nr. PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie MF nr. SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. TotalBET zezwolenie MF nr. PS4.6831.15.2017. BetX Polska Legalny bukmacher nr zezwolenia PS4.6835.164.2019. Cherry Online zezwolenie MF nr. PS4.6831.26.2017. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.  BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.

5 / 5. Ocen: 1

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów 1640 PLN w bonusach (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN cashback (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
500 PLN bez obrotu (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Back to top button