Emmett – Topuria: kto wygra walkę wieczoru na UFC?

W weekend czeka nas kolejna gala UFC, w której Josh Emmett zmierzy się z Ilią Topuria. Czy doświadczony Amerykanin będzie w stanie wygrać z niepokonanym do tej pory Hiszpanem? Na jakie walki jeszcze warto zwrócić uwagę?

kto-wygra-walke-wieczoru-na-ufc-emmett-vs-topuria
Emmett – Topuria: kto wygra walkę wieczoru na UFC?

Josh Emmett 

Amerykanin do tej pory stoczył 21 zawodowych pojedynków. Na jego koncie znajduje się bilans 18 wygranych, a także 3 porażek. Statystyki pokazują, że najczęściej w swojej karierze, ponieważ aż 10 razy wygrywał przez decyzję sędziów. Zaledwie 8 zwycięstw tego zawodnika zakończyło się przed czasem, co może być istotną wskazówką przed typowaniem zakładów bukmacherskich na to starcie. Amerykanin raczej nie jest zawodnikiem, który chętnie korzysta z zapasów, co potwierdzają statystyki, że do tej pory zaledwie dwukrotnie w karierze wygrywał przez poddanie. Jeśli chodzi o bilans jego porażek, to do tej pory zanotował 3 przegrane i każda z nich w inny sposób. Emmett przystąpi do tego starcia z nadzieją na przełamanie, ponieważ przegrał swój ostatni pojedynek. Wcześniej jednak miał na koncie 5 kolejnych zwycięstw, dlatego też ogólnie był w całkiem niezłej dyspozycji. Na korzyść Amerykanina przed rozpoczęciem tego pojedynku przemawia bez wątpienia doświadczenie, jednak jego przeciwnik jest z najwyższej półki.

Ilia Topuria

Jego kolejnym przeciwnikiem będzie reprezentant Hiszpanii, który do tej pory stoczył 13 zawodowych pojedynków. Ilia Topuria ma na swoim koncie komplet zwycięstw i ani jednej porażki. Analizując jego statystyki, warto zwrócić uwagę, że najczęściej w karierze wygrywał przez poddanie, czym może wykorzystać słabszą stronę kolejnego rywala. Hiszpan znakomicie czuje się w parterze i aż 12 z 13 pojedynków kończył przed czasem.

Ogólnie od początku kariery w UFC Ilia Topuria zanotował 5 wygranych z rzędu. Swoją pierwszą walkę w najlepszej federacji sportów walki na świecie stoczył w 2020 roku.

Jak może wyglądać to starcie?

W rywalizacji młodości z doświadczeniem analitycy zakładów bukmacherskich wskazują, że zwiększa szanse na zwycięstwo, ma zawodnik z Hiszpanii. Fakt, że do tej pory nie przegrał żadnego pojedynku i stoczył już 5 walk w UFC, przemawia na jego korzyść. Eksperci zwracają również uwagę, że w tym przypadku decydująca może się okazać walka w parterze. Hiszpan znakomicie czuje się w dolnej płaszczyźnie i wygrał aż 8 pojedynków przez poddania. Jeśli chodzi o Amerykanina, to w ten sposób zwyciężył zaledwie 2 razy i raczej niechętnie korzysta z tej metody walki. Tym samym prawdopodobnie Hiszpan będzie chciał wykorzystać słabości swojego przeciwnika w zapasach, a w rywalizacjach stójkowiczów z parterowcami z reguły wygrywają ci pierwsi. 

Jak obstawiać walkę według mma24?

Jeśli chodzi o typowanie tego pojedynku, to faworytem jest reprezentant Hiszpanii. Redakcja mma24 uważa jednak, że dobrą opcją będzie tutaj obstawienie wygranej Topurii przed czasem, a najlepiej bezpośrednio przez poddanie. Kurs tego zakładu jest naprawdę solidny, a Hiszpan zaprezentował się doskonale w swoich ostatnich walkach i kończył je przed czasem.

Superbet ma pełną ofertę zakładów na ten pojedynek, z której możesz skorzystać!

Walka z udziałem Polaka!

Na najbliższej gali UFC dojdzie również do rywalizacji z udziałem reprezentanta Polski. Mateusz Rębecki po raz drugi w karierze wyjdzie do oktagonu najlepszej federacji sportów walki na świecie. Po wygranym debiucie popularny Chińczyk będzie miał kolejne trudne zadanie, ponieważ zmierzy się z rywalem, który do tej pory również wygrał 17 zawodowych pojedynków. Loik Radzhabov także ma niewielkie doświadczenie w UFC, ponieważ stoczył zaledwie jeden pojedynek. W tym przypadku naprawdę trudno jest wskazać jednoznacznego faworyta.

Mateusz Rębecki to zawodnik, który większość swoich walk kończy przed czasem. Od początku kariery zanotował 17 wygranych i zaledwie jedną porażkę. Warto również podkreślić, że nie przegrał żadnego pojedynku od 2014 roku. Od dłuższego czasu eksperci zajmujący się sportami walki i redaktorzy mma24 wspominali o tej kandydaturze jako dobrym transferze do UFC. Chińczyk ma teraz szansę udowodnić swoją wartość i zbudować pozycję. Ogólnie statystyki pokazują, że aż 14 z 17 wygranych walk przez tego zawodnika zakończyło się przed czasem. Rębecki najchętniej korzystał z nokautujących ciosów na KO/TKO albo poddań w parterze, gdzie czuje się znakomicie.

Jego najbliższy przeciwnik również ma bardzo ciekawe statystyki, które wskazują, że czeka nas interesujący pojedynek. Loik Radzhabov także zwyciężył w 17 dotychczasowych starciach od początku kariery, natomiast zaliczył więcej porażek – 4. Na koncie zawodnika z Tadżykistanu znajdują się 2 zwycięstwa z rzędu. Ogólnie można powiedzieć, że jest to fighter, który podobnie jak Polak potrafi wykorzystać różne techniki, ponieważ 7 razy wygrywał przez KO/TKO, 5-krotnie poddawał rywali i tyle samo zwycięstw zaliczył po decyzji. 

Redakcja mma24 spodziewa się tutaj wyrównanego starcia, w którym jednak większe szanse na wygraną ma Polak. Chińczyk radził sobie już z podobnymi zawodnikami jak Loik Radzhabov. Kursy notowane przez zakłady bukmacherskie wskazują, że zawodnik z naszego kraju jest faworytem, więc liczymy na jego wygraną.

Karta pozostałych walk

Bardzo ciekawym pojedynkiem podczas najbliższej gali powinna być walka kobiet, w której Amanda Ribas zmierzy się z Maycee Barber. Brazylijka wyjdzie do tego starcia z bilansem 11 zwycięstw i 3 porażek. Najczęściej w swojej karierze wygrywała po decyzjach sędziów. Bardzo chętnie jednak wykorzystuje również zapasy w parterze, aby zdominować swoje kolejne przeciwniczki. W ostatnim czasie Amanda Ribas przeplatała lepsza i gorsze występy, na co wskazują jej statystyki. Z 4 ostatnich walk dwukrotnie wyszła obronną ręką.

Jeśli chodzi o jej najbliższą rywalkę, to na koncie Maycee Barber jest 12 wygranych i 2 porażki. Amerykanka z kolei woli walczyć w stójce, ale również ma na koncie 5 triumfów po decyzjach. Barber przystąpi do tego pojedynku po serii 4 zwycięstw z rzędu. Nic więc dziwnego, że analitycy uważają ją za faworyta w starciu z Brazylijką, która ostatnio była raczej w średniej formie.

Jak może wyglądać to starcie? Mamy tutaj klasyczny przykład rywalizacji, w której jedna z zawodniczek prawdopodobnie postara się wykorzystać zapasy, a druga będzie chciała walczyć w stójce. Redakcja mma24 jakiś czas temu uznała Barber za jedną z nadziei kobiecego MMA, dlatego też typ na to starcie leci w jej stronę. Amerykanka w ostatnim czasie znajdowała się w bardzo dobrej dyspozycji i wygrywała swoje kolejne pojedynki z zawodniczkami na poziomie Ribas. Amanda miała za to spore problemy, więc obiektywnie nie wiadomo na co ją będzie stać, ale faworytką jest Amerykanka.

O tym, gdzie najlepiej obstawiać przeczytasz na naszej stronie!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Autor tekstu: Filip Mełnicki – obecnie związany z agencją iGaming Nomads. Od 2 lat w branży iGaming, zajmuje się pisaniem artykułów o sporcie i zakładach bukmacherskich. Prywatnie fan Twardych Pierników Toruń. 

5 / 5. Ocen: 2

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów 1640 PLN w bonusach (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN cashback (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
500 PLN bez obrotu (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Back to top button