Czy można zarobić na zakładach bukmacherskich.

Nie bez znaczenia, zakłady sportowe i bukmacherskie uznane są za formę hazardu i muszą być podporządkowane pod ustawę o obostrzeniach z nią związanych. Jak każda gra hazardowa, może ona w efekcie doprowadzić do wygranej jak i przegranej. Możemy zarówno zyskać jak i stracić znaczna kwotę pieniędzy. W tym artykule chciałbym odpowiedzieć na pytanie, czy na zakładach bukmacherskich można zarobić, jak duże jest ryzyko straty i czy w ogóle warto w to wchodzić.

W zakładach sportowych obstawiamy poszczególne wydarzenia, stawiając na wygraną danej drużyny, jej przegraną bądź remis. Wszystkie te wyniki możemy śledzić na żywo na różnych portalach związanych z daną dyscypliną sportową. Możemy także obstawić konkretny wynik meczu jak i mamy szereg dodatkowych szczegółowych zakładów, na przykład w piłce nożnej, kto rozpocznie jako pierwszy mecz, kto będzie miał pierwszy rzut rożny, kto strzeli bramkę, jaka będzie różnica bramek i wiele wiele innych. Na określony zakład stawiamy konkretną kwotę np. dwa, dziesięć lub pięćdziesiąt złotych, i stawiamy ją po ustalonym kursie. na ten przykład, wracając do owej piłki nożnej, jeśli postawimy na faworyta, to bukmacher ustanowił kurs na poziomie 1.1, na wygraną drużyny która nie jest faworytem, kurs może być na przykład w okolicy 2.4, a na remis na przykład 1.7 I tak też, za każdą postawioną złotówkę, w przypadku dobrego obstawienia, otrzymamy odpowiednio jeden złoty i dziesięć groszy gdy wygra faworyt i na niego wcześniej postawimy oraz dwa złote i czterdzieści groszy w przypadku naszego obstawienia na drugą drużynę bądź jeden złoty i siedemdziesiąt groszy w przypadku remisu. Jak zatem widać, za każdą postawioną złotówkę możemy odpowiednio zyskać: dziesięć groszy, jeden złoty i czterdzieści groszy oraz siedemdziesiąt groszy. Ponadto, stawiając na kilka różnych zakładów, kursy te sumują się, dzięki czemu zwiększamy wysokość potencjalnej wygranej.

Jeżeli mamy porównać wysokość potencjalnej wygranej w stosunku do ryzyka jakie ponosimy to zysk jest oczywiście niewielki gdy stawiamy na pewnego faworyta (który notabene i tak może przegrać – w końcu to sport a w nim wszystko jest możliwe), oraz większy potencjalny zarobek gdy obstawiamy słabszą drużynę. Remis jest możliwością pośrednią, która jednakże często nam przeszkadza i to właśnie przez remisy w wielu przypadkach tracimy nasze pieniądze. Mamy także możliwość postawienia na wygraną określonej drużyny lub jej remis -wówczas jednakże kurs jest odpowiednio obniżony redukując nasz potencjalny zysk ale i zwiększając naszą szanse na wygraną. Wszystkie aktualne kursy możemy sprawdzić na witrynach sportowych. Jest również bardzo popularny portal betonline, w którym odnajdziemy niezastąpioną porównywarkę kursów. Tam też wyszukamy wszystkie aktualne notowania.

Jak widać zatem, nie ma tutaj jednej i pewnej możliwości na wygrana, wszystko zależy od naszej intuicji, szczęścia jak i podstaw wiedzy sportowej. Jedno jest jednak pewne. „Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana”

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów 1640 PLN w bonusach (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN cashback (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
500 PLN bez obrotu (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Back to top button