Bukmacher Zakłady bukmacherskie a prawo

Zakłady bukmacherskie a prawo

admin

Nie obstawiasz zakładów sportowych, ponieważ boisz się konsekwencji prawnych? Słusznie. Wiele najpopularniejszych serwisów internetowych (np. bet-at-home, bet365) działają na naszym rynku nielegalnie i narażają nas na problemy z prawem. Korzystanie z usług zagranicznych firm może okazać się mało opłacalne. Poznaj prawo w polsce dotyczące zakładów bukmacherskich i graj legalnie

ustawa hazardowa 2017

Jak sprawdzić czy firma bukmacherska jest legalna?

Najpewniejszym źródłem informacji na ten temat jest strona ministerstwa finansów, na której możemy się upewnić czy dana firma ma odpowiednie pozwolenie i licencję, umożliwiającą prowadzenie usług bukmacherskich na terenie Polski. Dobrym i sprawdzonym źródłem jest również nasz ranking legalnych bukmacherów. Dodatkowo możesz sprawdzić informację o firmie na ich stronie internetowej. Powinny tam się znaleźć takie dane jak siedziby firma, forma prawna i wszystkie potrzebne zezwolenia.

Legalny bukmacher – główne warunki na licencję

Pozytywna decyzja ministerstwa finansów o przyjęciu danej firmy do grona zaufanych i legalnych bukmacherów jest podjęta po spełnienia kilku ważnych warunków. Przede wszystkim firma musi posiadać siedzibę na terenie RP, oraz powinna zarejestrować domenę internetową z rozszerzeniem .pl. Więcej szczegółowych warunków można znaleźć na oficjalnej stronie ministerstwa finansów.

Konsekwencja prawne dla korzystających z nielegalnych firm bukmacherskich

Według sprawdzonych źródeł, za korzystanie usług z firm zagranicznych i grę u nielegalnych bukmacherów grozi kara pieniężna. Poniżej przytoczyliśmy przepisy prawne z roku 1999 według art. 107 §2 kodeksu karnego skarbowego.

Art. 107. § 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny,podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym.

§ 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze losowej, grze na automacie, grze na automacie o niskich wygranych lub zakładzie wzajemnym,podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności, albo obu tym karom łącznie.

§ 4. W wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.”

 

Ustawa hazardowa 2017

Nowa ustawa hazardowa wchodzi w życie 1 kwietnia 2017, zapisy dotyczące rejestru stron niezgodnych z ustawą i umożliwianie blokad adresów internetowych w dniu 1 lipca 2017.

Poznaj najważniejsze nowe zapisy ustawy hazardowej:

  • Poker i gry hazardowe w internecie zostały objęte monopolem państwa. Gry kasynowe będą obsługiwane przez stworzoną na ten cel państwową firmę.
  • Powstanie rejestr domen niezgodnych z obowiązującą ustawą. Na liście znajdą się firmy bukmacherskie nie posiadające polskiej licencji oraz wszystkie niepaństwowe pokerroomy i kasyna.
  • Strony z rejestru domen niezgodnych będą blokowane przez usługodawców internetowych dla użytkowników IP łączących się z terytorium Polski. Nie będzie zatem można korzystać z tych stron bez skorzystania z VPN.
  • Ułatwienie procedury blokowania stron internetowych niezgodnych z ustawą. Nie będą wymagane wyroki sądowe czy żmudne procedury, wystarczy dopisanie strony do rejestru a dostawcy internetu będą mieli jedynie 48 godzin na zablokowanie zgłoszonej strony, za brak blokady grożą kary do 0,5 mln zł.
  • Banki i pośrednicy finansowi będą zobowiązani do blokowania płatności na rzecz firm bukmacherskich, pokerowych i hazardowych. Bardzo możliwe, że blokada ta dotknie polskich pośredników szybkich przelewów takich jak Przelewy24 czy DotPay, zagraniczni pośrednicy Skrill i Neteller powinni nadal działać jak wcześniej gdyż działają poza nadzorem polskiej Komisji Nadzoru Finansowego.
  • Turnieje pokerowe będą możliwe do organizowania na terenie Polski poza kasynami wymagane jednak będzie na to specjalne pozwolenie, fundusz nagród będzie mógł być bardzo niski i obłożone będą wysokim podatkiem. W praktyce opłacalne legalne turnieje pokerowe będą musiały odbywać się “na zapałki”.
  • Automaty hazardowe będą mogły znajdować się także poza kasynami, ale wyłącznie w punktach prowadzonych przez spółkę skarbu państwa.

Pozostawiono podatki na bardzo wysokim poziomie 12% od obrotu dla firm bukmacherskich, 25% od wygranej w turnieju pokerowym, 50% od wygranej w automacie.

20 PLN BEZ DEPOZYTU

Kod Bonusowy - BETONLINE
18+ . Hazard zwiazany jest z ryzykiem. Udzial w nielegalnych grach hazardowych jest karany.  LV BET zezwolenie nr. PS4.6831.9.2016.EQK
close-link
500 PLN bez ryzyka w Betclic! Kod promocyjny: KOD500
close-image