Fortuna czy STS – gdzie lepiej obstawiać?

Takie pytanie zadane jest od bardzo dawna, gdyż Fortuna oraz STS dominują na terenie naszego kraju, jeżeli chodzi o ofertę zakładów bukmacherskich. Możemy to porównywać do rywalizacji FC Barcelona z Realem Madryt – który z tych zespołów jest lepszy? Oczywiście – to zależy. Tak samo będzie z wymienionymi firmami bukmacherskimi, które posiadają mocne, ale również słabe strony. W rankingach Fortuna i STS na ogół umieszczone są na najlepszych miejscach, co wskazuje, iż jest to pojedynek na szczycie. W poniższym artykule, będziemy próbowali odnaleźć odpowiedź na pytanie: Fortuna czy może STS – który z buków jest lepszy?

Fortuna czy STS - gdzie lepiej obstawiać?
Fortuna czy STS – gdzie lepiej obstawiać?

Fortuna czy STS – który z buków będzie lepszy?  

Jak można zauważyć tego typu porównanie, nie musi się tyczyć wyłącznie klubów piłkarskich albo samych piłkarzy. Zestawienie H2H, z którego dowiadujemy się, kto będzie lepszy to niezbędny punkt podczas analizy bukmacherskiej. Jak wynika z takiego porównania, to również ważna kwestia podczas dokonywania wyboru buka. Co prawda, każdy gracz może posiadać konto w Fortunie oraz STS, czym trochę pogodziłby własną ciekawość tyczącą się tego, kto będzie lepszy. Wielu obstawiających poszukuje jednakże tego najlepszego na rynku buka, a wówczas zasadne będzie zadanie pytania: Fortuna czy STS? 

Zdecydowaliśmy się na porównanie dwóch wymienionych operatorów w oparciu o najistotniejsze kwestie. Pod lupę zostały wzięte bukmacherskie bonusy, kursy, płatności, rejestracja oraz obsługa klienta. To kwestie wzbudzające zainteresowanie użytkowników, gdy poszukują zupełnie nowych buków. Kto lepiej wypadnie w naszej bitwie operatorów zakładów wzajemnych? 

fortuna freebet kod promocyjny
fortuna freebet kod promocyjny

Fortuna czy STS – porównanie największych bukmacherów

To porównanie firm będących na rynku liderami w zakładach bukmacherskich, więc nie należy się dziwić, jeżeli w ocenie wystąpią dobre opinie dla Fortuny czy STS. To bukmacherzy, z którymi obecnie kojarzy się sportowe zakłady w naszym kraju. O tym świadczyć może ilość stacjonarnych punktów obu wymienionych firm, jak również podpisane sponsoringowe umowy. Fortunę i STS, można dostrzec na największych w Polsce sportowych imprezach. 

Porównanie bonusów dla nowych graczy 

Bonusy są tak zwanym mięsem bukmacherskim, które na samym początku może wpływać na wyobraźnię typerów. Nie mamy pojęcia, czy będzie to kwestia inflacji, czy też konkurencji rynkowe, niemniej promocje ciągle szybują ku górze. Tak też jest w Fortunie i STS – w tejże kwestii obaj operatorzy idą niemalże łeb w łeb, chociaż więcej na starcie możemy otrzymać u tego pierwszego buka. 

W STS promocje dla zupełnie nowych graczy, to połączenie ze sobą wszelkich typów bonusów: od depozytu i zakład bez żadnego ryzyka. Łącznie do zgarnięcia jest 140 zł bez ryzyka oraz trzy premie od wpłat o łącznej wartości 1500 zł.

STS kod promocyjny
STS kod promocyjny

U buka Fortuny dostajemy na starcie freebet 20 złotych, zakład bez żadnego ryzyka na poziomie 600 złotych oraz bonus od depozytu do 2000 złotych.

Promocje dla stałych typerów 

Stałe promocje, są kolejną kwestią, którą zainteresowani są gracze w zakładach sportowych. Fortuna oraz STS nie zapomnieli o takim produkcie, gdyż w regularny sposób starają się nagradzać bardzo aktywnych użytkowników. STS z bonusami umożliwia typowanie meczów reprezentacji, okresowych wydarzeń sportowych oraz Ligi Mistrzów. Fortuna zaś pozwala na grę Happy Biura, gdzie do zakładów typu AKO, można zyskać kursowy bonus 1.14. Ponadto, Fortuna ma w posiadaniu również bonus AKO, w którym kupony wygrane są nagradzane dodatkowo bonusami. 

STS w przypadku stałych promocji, stawia również na resztę własnych sekcji – chodzi o Betgames, wirtualne sportu oraz e-sporty. Fortuna skupiona jest raczej na sportowych zakładach. To operatorzy, którzy z pewnością sprawdzają się w obstawianiu codziennym za dodatkowe bonusy, niemniej nie jest widoczna wyraźna przewaga żadnego spośród nich. Przesądza to o remisie. 

Fortuna i STS – oferta na zakłady 

Oferty prematch i live u obu buków, mają podobną liczbę rozszerzeń. Tyczy się to hokeja na lodzie, koszykówki, tenisa ziemnego oraz futbolu. Jasne, iż zdarzyć się mogą pewne wyjątki, gdyż przykładowo w przypadku Fortuny mamy więcej kursów na KHL, ale zaś oferta STS podchodzi szerzej do zagadnienia mającego związek z kolarstwem. To w rzeczywistości szczegóły, gdyż generalnie obu tych buków sklasyfikować można na pierwszym miejscu, jeżeli chodzi o ich atrakcyjność oferty. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl1500 + 140 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jasne, iż dla jednych, którzy typują freak fight Fortuna można stanowić ciekawszy wybór. Tym bardziej, iż jest to operator, który umożliwia na wyłączność zakłady na High League. STS jest bukmacherem, który jak dotąd nie był zaangażowany w żadne tego typu zdarzenie. To przedsiębiorstwo, które przede wszystkim skoncentrowane jest na sportach klasycznych. 

Kursy bukmacherskie

Jeżeli uważnie czytamy strony internetowe, to nierzadko jest na nich podkreślane, iż na wybrane zakłady w Fortunie są najlepsze możliwe kursy. Niewątpliwie, jest to operator, który na dużej ilości rynków przewyższa znacząco konkurencję. Wszystko to może zawdzięczać dosyć małej marży, między innymi na spotkania w futbolu. A jako, iż futbol to najczęściej typowana dyscyplina – dokonaliśmy porównania obu tych buków na dwa różne mecze, gdzie wygrał bukmacher Fortuna. 

STS kontra Fortuna – kto posiada lepszą mobilną aplikację? 

Aplikacje mobilne u STS oraz Fortuny, posiadają sporą liczbę wspólnych kwestii. Po pierwsze, zaprogramowane są na Android i iOS, po drugie udostępniają całość oferty na zakłady, po trzecie oferują mobilne płatności BLIK, po czwarte transmitują mecze live w STS TV oraz Fortuna TV. Tak naprawdę ciężko będzie wskazać element w obu tych aplikacjach, który powinien być poprawiony albo zmieniony. Jeśli chodzi o aplikację bukmacherską STS oraz Fortuna spełniają wszelkie kryteria. Metoda instalowania obu z nich jest taka sama, a ponadto są one darmowe. Stosując terminologię piłkarska, to typowy remis, jeżeli chodzi o konkurencyjność mobilnej aplikacji.  

Obsługa klienta – Fortuna czy STS? 

Legalny bukmacher STS
Legalny bukmacher STS

Kiedy granie u buka jest łatwe i przyjemne, to nikt nie zwróci uwagi na obsługę klienta. Ale kiedy wystąpią jakieś problemy, to każdy użytkownik docenia możliwość szybkiego kontaktu z bukiem. Wtedy to support uzyska na znaczeniu i istotne, aby bez problemów spełniał swoje zadanie. 

Z pewnością przywykliśmy, iż w sieci sporo sytuacji problematycznych możemy rozstrzygać poprzez czat live. To kontakt bezpośredni z obsługą klientów przy użyciu wiadomości tekstowych. Z taką metodą rozwiązywania kłopotów, co czynienia mamy w STS. U tego operatora support jest obsługiwany przez 24 godziny na dobę, co stanowi następne udogodnienie dla użytkowników. Na stronie internetowej Fortuny, zamiast czatu na żywo, do dyspozycji jest kontaktowy formularz. Mówiąc dokładniej, jest to korespondencja przy pomocy wiadomości poczty elektronicznej. Dlatego też zdaniem wielu, lepiej pod takim względem wypada STS. 


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. MR BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z dnia 19 grudnia 2019 nr PS4.6831.1.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

5 / 5. Ocen: 1

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów 1640 PLN w bonusach (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN cashback (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
500 PLN bez obrotu (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Back to top button