Bukmacher Legalny bukmacher Czy poker online jest w Polsce legalny?

Czy poker online jest w Polsce legalny?

Maks
11771 views

W kwestii legalności firm bukmacherskich powstało już mnóstwo artykułów, interpretacji prawnych i tym podobnych. Dzisiaj zajmiemy się jednak zupełnie innym zagadnieniem, które z pewnością interesuje miłośników obstawiania i hazardu online. Czy poker online jest w Polsce legalny? 

Czy poker online jest w Polsce legalny?

Poker online a ustawa hazardowa 

Ustawa hazardowa sporo namieszała w polskim prawie. Jak już pewnością wiecie, po jej uchwaleniu na terenie naszego kraju można obstawiać tylko i wyłącznie mecze znajdujące się w ofercie firm posiadających odpowiednie zgody i licencje Ministerstwa Finansów. A jak to wygląda z pokerem? Czy można grać w Polsce w karty przez internet i nie martwić się o konsekwencje prawne? Niektórzy na to pytanie odpowiedzieliby w ciągu kilku chwil, ale my chcemy wyczerpać temat, a nie jedynie udzielić krótkiej odpowiedzi bez pokrycia.

bonus bez depozytu w etoto
Darmowy bonus bez depozytu w etoto

Polacy uwielbiają pokera i to nie tylko zasługa “Wielkiego Szu”. Ostatnio coraz popularniejszy jest w naszym kraju Texas Hold’em zwany też pokerem sportowym. Jeżeli natrafiliście kiedyś w internecie na transmisję z jakiegoś dużego turnieju pokerowego, na 99% to właśnie w tę odmianę gry toczyła się rywalizacja między zawodnikami.

Poker przedstawicielom starszych pokoleń kojarzy się z pewnością przede wszystkim z towarzyską zabawą przy stole. W XXI wieku wygląda to zupełnie inaczej. Nie ma co ukrywać, że obecnie w głównej mierze rządzi poker online. Firmy takie jak PokerStars Poland mają prawdziwy monopol, podpisują milionowe umowy z gwiazdami sportu i organizują mnóstwo turniejów z pokaźnymi pulami nagród. Ale czy można u nas w kraju korzystać z usług tego portalu?

Legalny poker online

Czy w Polsce istnieje coś takiego jak legalny poker online? Przeglądając aktualne przepisy prawa, wydaje się, że nie. Ba, raczej jest to pewne. Nie ma obecnie w naszym kraju żadnego podmiotu, posiadającego zgodę na prowadzenie działalności internetowej w branży pokerowej. Co to właściwie oznacza? Ano to, że natrafiając na stronę z grami karcianymi na pieniądze, musicie pamiętać, że dokonując rejestracji, już łamiecie prawo. Nie wspominając już o sytuacji, gdy uda wam się coś wygrać i postanowicie zysk wypłacić i przeznaczyć na jakieś przyjemności.

Jaki poker jest w Polsce zakazany:

  • Turnieje na prawdziwe pieniądze
  • Freerolle
  • Gra przy stolikach cashowych
  • Texas Hold’em
  • Poker pięciokartowy
  • Omaha i jej odmiany
  • Turnieje na żywo organizowane na terytorium naszego kraju

Nie można zgodzić się jednak z tymi, którzy każdy poker online traktują jako niedozwoloną zabawę. Pamiętajmy, że możemy bez żadnego ryzyka szkolić się w zakresie strategii pokerowych, a także szlifować swoje umiejętności, rywalizując na wirtualne żetony. Na urządzenia mobilne czy też komputery powstało wiele produkcji, w których można grać, rywalizując z innymi graczami i nie tylko.

Czy można grać w pokera przez internet? 

Niektóre strony oferujące poker przez internet nic nie robią sobie z obowiązujących w Polsce przepisów. Ale przecież wiadomo nie od dzisiaj, że znajomość prawa szkodzi, a to z kolei oznacza, że nie możemy wybronić się tym, iż nie mieliśmy pojęcia, że dana strona jest zakazana. Dokonując rejestracji w portalu należącym do nielegalnego podmiotu, musimy liczyć się z tym, że możemy otrzymać karę. Tych ustawodawca przewidział naprawdę wiele.

Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Nie tylko wspomniane już PokerStars jest w Polsce nielegalne. Również usługi pokerowe dostępne w ofercie Bet365 i innych bukmacherów nie działają zgodnie z naszym prawem. Jeżeli chcemy więc pograć w karty przez internet, możemy to zrobić tylko na żetony i jedynie na stronach spełniających wymogi polskiego ustawodawcy.

Poker online w Polsce 2019

Czy coś w 2019 zmieni się w kwestii pokera online? Niektórzy posłowie chcą, by Texas Hold’em został zalegalizowany, ale na razie poprawki ustawy przepadają w głosowaniach albo komisjach. Trudno przewidzieć, czy coś się zmieni w najbliższej przyszłości. Wszystko wskazuje na to, że jakichkolwiek zmian w prawie hazardowym możemy spodziewać się dopiero przy zmianie partii rządzącej. Na chwilę obecną poker online w Polsce jest nielegalny i nic nie wskazuje na to, by jakaś firma postanowiła starać się o uzyskanie licencji.

poker w polsce
Kiedy legalny poker w internecie 2019?

Podobno w najbliższym czasie Totalizator Sportowy ma uruchomić pierwsze w Polsce Kasyno Internetowe. Nie są to tylko plotki, ale informacje zaczerpnięte prosto ze źródła. Nie wiadomo jednak, jakie dokładnie gry, będzie można znaleźć na tej stronie i czy będą to, między innymi, karty.

Podsumowując, trudno przypuszczać, by poker online w 2019 roku przeżył wielki boom w Polsce. Raczej nie możemy spodziewać się żadnych nowych stron z grami karcianymi na pieniądze, a jedyną szansą na zmianę tego stanu rzeczy wydaje się być modyfikacja aktualnie obowiązującego prawa.

Nawet natrafiając na stronę, która jest w Polsce dostępna, nie możemy być pewni, że robimy wszystko tak, jak należy. Zasada jest tak naprawdę dość prosta. Musimy pamiętać, że żadna gra w pokera na prawdziwe pieniądze nie jest w naszym kraju legalna. A jeżeli znajdziemy witrynę, która twierdzi, że posiada odpowiednie zgody, na przykład organów Unii Europejskiej, warto odwiedzić stronę oficjalną Ministerstwa Finansów i przekonać się, czy rzeczywiście podane w niej informacje są zgodne z prawdą i czy rzeczywiście korzystanie z niej jest w Polsce dozwolone!

A w razie jakichś pytań, macie zawsze do dyspozycji nas. Piszcie w komentarzach, jeżeli macie jakiś problem albo wątpliwości. Chętnie, w miarę możliwości, podpowiemy! 😎🏆

lvbet

Darmowe Promocje Bukmacherskie

20 PLN BEZ DEPOZYTU

Kod Bonusowy - BETONLINE
18+ . Hazard zwiazany jest z ryzykiem. Udzial w nielegalnych grach hazardowych jest karany.  LV BET zezwolenie nr. PS4.6831.9.2016.EQK
close-link
510 PLN bez ryzyka w Betclic! Kod promocyjny: KOD510
close-image