Bukmacherzy i ich rosnący wkład w budżet państwa. Jaki jest najlepszy polski bukmacher online?

Z roku na rok rośnie liczba legalnych bukmacherów. Sytuacja świadczy o tym, że rynek cały czas rośnie, podobnie jak wpływy budżetu z ich działalności.

Polska jest cały czas jednym z dynamicznie rosnących rynków, jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie. Rynek ten po całkowitym usunięciu z niego nielegalnych bukmacherów przez chwilę był mocno ograniczony. Teraz jednak liczba legalnie działających podmiotów z licencją Ministerstwa Finansów rośnie, a ci generują coraz większe przychody dla budżetu państwa. Ile konkretnie bukmacherzy oddają Państwu i kto jest zdecydowanym liderem rynku? Z tego tekstu poznacie jaki jest najlepszy legalny bukmacher internetowy i wszystkie najważniejszy szczegóły w tej sprawie. 

Jaki jest najlepszy polski bukmacher online? Legalni bukmacherzy w Polsce

Rok 2022 jest tak naprawdę specyficzny dla firm bukmacherskich. Po raz pierwszy od 2019 roku odbywają się bowiem niemal wszystkie zaplanowane wydarzenia sportowe, a odwoływanie imprez przez sprawy związane z Covid-19 powoli przechodzą do mrocznej historii. To sytuacja przede wszystkim korzystna dla sportowców, którzy nie tylko mogą uczestniczyć w zawodach, ale także mogą to robić przed szeroką publicznością. A ta po dwóch latach posuchy jest stęskniona emocji na żywo i często szczelnie wypełnia stadiony czy hale.

To znakomita sytuacja także dla bukmacherów, bowiem nie muszą oni posiłkować się e-sportem czy sportami wirtualnymi, a mogą przygotowywać bogate oferty na prawdziwe sportowe emocje w realnym świecie. Nie od dziś wiadomo, że takie generują znacznie więcej emocji niż sporty wirtualne. W tym kontekście warto szczególnie zwrócić uwagę na legalne zakłady bukmacherskie online, które są obecnie coraz ważniejszą częścią działalności wszystkich bukmacherów online. 

Potwierdzają to także dane finansowe. Okazuje się bowiem, że w 2021 r. gracze największego polskiego bukmachera, STS, zawarli tam zakłady za 4,5 miliarda złotych. Oznacza to ponad 540 milionów złotych podatku (stawka 12%) tylko od tego jednego podmiotu. Inną kwestią jest, że STS to zdecydowany lider rynku, zjadający ponad połowę tortu. Drugim i ostatnim wielkim graczem jest czeska Fortuna mająca blisko 30% udziału w rynku. Żaden z pozostałych podmiotów nie ma nawet 10%. 

Ogółem cały rynek wygenerował ponad 1,2 miliarda złotych wpływów do budżetu, co jest niebagatelną sumą. Dość powiedzieć, że w 2020 roku było to 874 mln złotych, w 2019 roku 824 mln zł, a w 2018 roku „zaledwie” 622 mln zł. Można więc przewidywać, że już wkrótce dojdzie do podwojenia zysków budżetu Państwa z tytułu zakładów bukmacherskich w okresie kilku lat.

Jaki jest najlepszy legalny bukmacher internetowy?

Który bukmacher internetowy jest legalny? Na liście podmiotów mających licencję polskiego Ministerstwa Finansów na urządzanie zakładów wzajemnych znajdują się obecnie 23 nazwy. Dziesięć z nich może także prowadzić punkty stacjonarne, które jednak co do zasady odchodzą do lamusa. Oczywiście najbardziej znane są wspomniane wyżej STS i Fortuna, ale nazwy Superbet, Betfan czy Forbet także znają fani wielu sportów. A jaki jest najlepszy legalny bukmacher internetowy w Polsce? Pomocny może być ranking  Probukmacher.pl, który analizuje oferty wszystkich bukmacherów pod wieloma kryteriami i pozycjonuje najlepsze firmy w naszym kraju.

Pomimo bardzo bogatej oferty i wielu bonusów, wielu graczy nadal decyduje się na obstawianie u podmiotów bez licencji polskiego Ministerstwa Finansów. Powód jest bardzo prosty – brak podatku, a więc wyższe wygrane. Warto jednak pamiętać, że taka działalność jest nielegalna i może skutkować niemiłymi konsekwencjami – głównie dla gracza. Legalni bukmacherzy w Polsce – zarówno stacjonarni, jak i online – muszą bowiem posiadać specjalną licencję, w ramach której oferują zakłady sportowe, także na żywo. Pełną listę  zakładów bukmacherskich które są legalny znajdziesz na stronie https://www.podatki.gov.pl/pozostale-podatki/gry-hazardowe/zaklady-wzajemne-i-gry-hazardowe-przez-internet/

Zmiany w prawie możliwe, ale mało realne

W kontekście wkładu bukmacherów do budżetu państwa warto zauważyć także sposób rozliczeń. W Polsce zakłady bukmacherskie opodatkowane są wspomnianą 12-procentową stawką od wygranej, co w Europie tak naprawdę jest ewenementem. Co istotne, jest on w całości pobierany od graczy, bowiem bukmacherzy odliczają tę kwotę przy obstawianiu zakładów. 

 Firmy od czasu do czasu podnoszą lament, że znacznie lepszym rozwiązaniem dla pewności prowadzenia biznesu byłby podatek od wypłaconych wygranych. Póki co jednak nie zanosi się na zmiany, co jednak nie powinno dziwić. Skoro system funkcjonuje i pojawiają się w nim nowe podmioty, to rządzący nie mają twardych powodów by coś zmienić. Co bardziej zatwardziali komentujący dodają, że branża i tak powinna się cieszyć, że może normalnie funkcjonować, bowiem od lat w Polsce praktycznie zabroniona jest gra w pokera.

0 / 5. Ocen: 0

Back to top button